560 Milyon E-Posta Hesabı Hacklendi!

560 Milyon E-Posta Hesabı Hacklendi! (Şifrenizi Değiştirin) 20.05.2017

E-Posta Haberleri

Geçtiğimiz günlerde milyonlarca çalıntı şifre İnternet aleminde dolaşmaktadır. Belki kullandığınız e-posta hesabınızın şifresi bile şimdi başkasının elinde olabilir. Eğer bu problemlerle karşılaşmamak istiyorsanız sizde hemen parolanızı ve e-posta güvenliğinizi kontrol ederek hesabınızı güvene alın.

Son günlerde bildiğiniz gibi sürekli gündemde olan WannaCry virüsü Dünyanın başına bela olmu bir virüstür. Bu virüs fidyeciler tarafından yazılmış olan bir virüs olmakla birlikte bilgisayarınıza bulaşırsa  kaldırmanız içinde bir miktar para sizden istemektedir. Bununla birlikte bu virüs önemli olan dosyalarınıza ve email hesaplarınıza bile zarar vermektedir. MacKeeper‘ın verdiği rapora göre milyonlarca çalınan şifrenin İnternet’e sızdırıldığını belirtmiştir. Bu sızdırılan veritabanının sadece şifreler ile ibaret değildir. Diğer bir çok bilgiler İnternet’e sızdırılmış bulunmaktadır. Bu durumlarla karşılaşmamak için bazı önlemler almanız lazımdır. Daha önce kendi adınıza hesap açıp ve kullanmadıysanız hemen o hesabtan kurtulun. Ele geçirecek bu hesabınızı ve ele geçirilmiş bu hesabın diğer hesapların şifreleri ile aynıysa Hackerler (İnternet Korsanları) kolaylıkla diğer hesaplarınıza erişim sağlayıp ele geçirebilirler.

NOT: İnternet’te her önünüze gelen programları, dosyaları indirmeyin haberiniz olmadan bilgisayarınıza virüs bulaşabilir. Bu virüs kredi kartlarınızın şifresi, e-posta hesaplarınızı ve diğer sosyal medya hesaplarınızı kolaylıkla çalabilirler.

2 Adımlı Doğrulama Hesabınıza Uygulayın

Bildiğiniz gibi e-posta hesaplarınızın güvenliği çok önemlidir. Bu e-posta hesaplarınız’da dosyalarınız, mesajlarınız gibi bazı önemli belgeleriniz bulunabilmektedir. Bu belgelerin veya dosyaların size zarar vermek isteyen kişilerin eline geçerse başınızı ağrıtacak problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bu problemlerle karşılaşmamak için bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. Sizlere önerimiz kullandığınız hesapların şifrelerini diğer daha önce kullandığınız şifrelerle aynı olmamasına dikkat ediniz. Çünkü eğer bu şifre başkasının eline geçerse kullandığınız diğer tüm sosyal medya, kredi kartlarınız gibi diğer kullandığınız hesaplar riske girer ve sizlere büyük problemler yaratabilir. Eğer bu problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız hemen aşağıdaki butona tıklayarak 2 doğrulamalı adımı gerçekleştirmeniz hesap güvenliğinizi elden geçirin. Hemen aşağıdaki butona tıklayarak Gmail E posta sitesinin 2 adımlı doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   Gmail 2 Adımlı Doğrulama Nasıl Yapılır?

   Güçlü ve Güvenli Parola (Şifre) Oluşturma Yöntemleri

Hemen yukarıdaki linke tıklayarak sizde gmail 2 adımlı doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu virüsün zararlarını ve e posta güvenliğiniz hakkında bilgi verdik. Sizde bu önerileri dikkate alarak email hesabınızın güvenliğini tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak: http://www.webtekno.com/560-milyon-adet-sifre-calindi-h29109.html

Bir Cevap Yazın