Facebook Virüsü Silme ve Tamamen kurtulma 2018

Facebook Virüsü Silme ve Tamamen kurtulma 2018

Yardım

Teknolojinin hızlı ilerleyişi baş döndürücü bir şekilde ilerlemeye devam etmekte. Kimileri bu ilerleyişi kötü amaçlı olarak aynı şekilde baş döndürücü şekilde bir şekilde kendi çıkarları doğrultularında kullanmakta. Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, bu kötü amaçlı kişiler tarafından ön planda tutulmakta.

Bu yüzden Facebook kullanıcıları bu tür konuları iyi incelemedikleri için bu tür kötü amaçlı yazılmış olan virüsler kullanıcının hesabına bulaşabiliyor. Hesaba bulaştıktan sonra otomatik olarak bir şeyler paylaşıp çevrenizde bulunan arkadaşlarınızı da etiketleyerek bir çok kişiye bulaştırmakta.

Hesabınızı güvende tutmanın bir çok yolu vardır. Bunlar bir çok kullanıcı tarafından bilinmediği için, kötü amaçlı kullanıcıların hedefinde bu tür kullanıcılar bulunmakta. Hesabınıza virüs bulaşmaması için güvenlik önlemlerini almanıza bu makalemizde yardımcı olacağız.

Facebook virüsünün nasıl bulaştığını veya nasıl bulaşacağı hakkında bilgilenmek facebook virüslerinden kurtulmanın ya da bulaşmasının önüne geçmek için önemlidir. Facebook güvenlik konusunda bu aralar bir çok yöntem veya işlemleri açıklamaya devam ederken bizde hesabımızı güvene almak için bu yöntemleri sizlere paylaşacağız

Facebook Virüsü Silme ve Tamamen kurtulma

Facebook hesabınızı güvene almak için sizlere önereceğimiz bu güvenlik önlerini yaptığınız taktirde Facebook hesabınıza virüs bulaşması imkansız hale gelecektir. Adım adım takip edelim

  • İlk önce Facebook hesabımızın şifresini değiştirerek bu işleme başlayalım.
  • Daha sonra Facebook’ta bilmediğiniz ya da güvenmediğiniz uygulamalar varsa bu uygulamaları kaldırarak işleme devam edelim. Ya da güvendiğiniz uygulamlar olasa dahi bunları sınırlandırarak daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.Resimli açıklamalarda yapılacaktır.
  • Daha Sonra kullandığınız tarayıcıyı (internet explorer, firefox mozilla, chrome) gibi tarayıcıların ön belleklerini tamamen silin.
  • Bu işlem ardından tarayıcınızda tanımadığınız eklentiler varsa bu eklentileri kaldırarak işleme devam ediyoruz.
  • Bunları güvene aldıktan sonra facebook hesabımıza giriş yaparak ayarlar kısmına tıklayın, tıkladıktan sonra zaman tüneli ve etiketlenme ayarlarına tıklayarak facebook’ta etiketlenme ayalarını yapıyoruz. Bu ayarı şu şekilde yapın;  Zaman tüneli ve etiketlenme ayarlarında en altta Zaman tünelime kimler bir şey ekleyebilir? başlığının yanında düzenleme kısmına tıklayarak kapalı olan ayarları açık olarak düzenliyoruz. Buradaki amaç sizi biri etiketlendiğinde ilk önce sizden onay alması gerekmektedir. Bu yüzden sizden onay almadan kesinlikle paylaşım yapılmaz.
  • Zaman tünelinde paylaşım yapılabilmesi virüsler için en büyük açık olarak gösterilebilir. Bu yüzden zaman tünelinde arkadaşlarınızın ya da herhangi bir uygulama tarafından bir şeyler paylaşılmasının önüne geçebilirsiniz.
  • En son olarak bilgisayarınızda antivirüs ile kapsamlı bir virüs taraması yaparak Facebook hesabınızın virüslerden %100 koruyabilirsiniz.
 Bir diğer yazımız “Facebook Kaydol” adlı makalemize göz atabilirsiniz. Hemen facebook hesabı açabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın