Yandex Spam Mail (Kurtulmak) Engelleme

Yandex Spam Mail Nasıl Engellenir?

Bilgi Yardım

Merhabalar, bugün sizlere ücretsiz olarak Yandex Spam Mail Nasıl Engellenir? işlemini sizlere anlatacağız. Öncelikle hesabınıza gelen bu mailler sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu gelen mailler çok tehlikeli ve hesap güvenliğiniz bile tehlikede olabilmektedir. Çünkü bilgisayar korsanları sahte mailler oluşturup hesabınıza gönderilen maillere tıkladığınız an hesap bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçebilmektedir. Bu nedenle bilmediğiniz etmediğiniz maillere tıklamayın ve direkt olarak e-posta kutunuzdan hemen silmeniz lazımdır. Hemen sizlere nasıl bu spam maillerden kurtulacağınızı anlatalım.

Spam sizin hiç bir şekilde ilginiz olmayan ve toplu bir şekilde gönderilen e-postalardır. Bunlar reklam teklifleri,mutluluk e-postaları, bilgisayarınıza zarar verecek virüsler ile barınmaktadır. Bu gibi durumları ciddi anlamda dikkat etmeniz ve bu e-postalara tıkladığınız an hesabınız başkasının eline bile geçmektedir. Bu e-postalar göründüğü gibi olmayıp insanı aldatabilmektedir. Bu spam mailleri gönderen kişiler özel bir yazılan veya botla otomatik olarak kayıt ettikleri tüm maillere göndermektedirler.

Yandex hesabınıza gelen spam mailleri engellemek için “Spam Engelleme” servisini kullanmanız gerekmektedir. Bu servisi kullandığınız zaman otomatik olarak e-posta kutunuza gelen bu mailleri “spam kutusuna” gönderecektir.

yandex-spam-mail-kurtulmak
yandex-spam-mail-kurtulmak

Eğer Yandex gelen kutunuza spam mail geliyorsa ve bu gelen e-postaların spam olduğunu düşünüyorsanız, hesabınıza gelen e-postayı seçip spam olarak işaretlemeniz gerekmektedir. Spam maili seçtikten sonra Dr.Web tarafından kontrol edilip ve bu size gelen mail gerçekten spam bir mail ise direkt olarak spam! olarak algılamaktadır. Artık o kişi tarafından gelen mailleri otomatik olarak spam kutusuna düşecektir.


Eğer yukarıda merak ettiğiniz yerler olursa bizlere yorum panelinden sorularınızı sorabilirsiniz. İyi Günler.

Bir Cevap Yazın